page contents

ЈУВЕНТУС САКА ДА ГО ПРИВЛЕЧЕ ИСКО

Avatar admin | Januar 11, 2019


Јувентус е заинтересиран за купување на играчот од средниот ред на Реал Мадрид Иско, објавија италијанските медиуми.

Раководството на „бјанконерите“ планира да склучи договор со 26-годишниот шпански играч од средниот ред за пет години.

Договорот може да се комплетира оваа зима, но поверојатната опција е преминот да се оствари во летниот прозорец.

Во досегашниот тек од сезоната, Иско учествуваше во 20 натпревари за Реал Мадрид, постигна 4 гола и даде 2 асистенции.

Договорот на Шпанецот со Реал е до 30 јуни 2022 година.

ИЗВОРKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor