page contents

БРЕДЛИ КУПЕР СО ДВЕ НОМИНАЦИИ ОД АМЕРИКАНСКИОТ РЕЖИСЕРСКИ ЕСНАФ

Avatar dija login | Januar 11, 2019


Еснафот на режисерите во Америка ги објави номинациите за годишната награда, а меѓу нив се мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон со “Рома”, Бредли Купер со “Се роди ѕвезда” и Спајк Ли, кој го сними филмот “Црн во кланот”, соопштува Варајати.Меѓу номинираните спаѓаат и американскиот режисер Адам Меккеј со филмот “Потпретседателот” и Питер Фарел за филмот “Зелена книга”.

Купер, исто така, е номиниран за титулата дебитант-режисер. Во прилог на него Бо Борнам ќе се натпреварува со филмот “Осмата класа”, Карлос Лопез Естрада ( “Blind Spot”), Метју Хајнеман ( “Private War”) и Бутс Рајли ( “Извинете за неспокојството”).

Победниците ќе бидат објавени на 2 февруари по гласањето на 17.000 членови на еснафот.

 

ИЗВОРKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor