page contents

„Го сакате Иско Дајте ни го Дибала“

Avatar admin | Januar 12, 2019


Реал Мадрид биле подготвени на договор со Јувентус, во врска со Иско, објави во саботата „Тутоспорт“. Реал би се откажале од Иско но само доколку го добијат Паоло Дибала.

Иско е незадоволен од третманот што го има кај новиот тренер Сантијаго Солари и наводно побарал трансфер. Реал не сака да го продаде, а во светот не постои клуб што би ја платил откупната клаузула која изнесува 750 милиони евра.

Јувентус се заинтересирани за Иско, исто како и Манчестер сити, а во Реал смислиле на кој начин Шпанецот може да го напушти клубот.

Реал ќе се откаже од услугите на Иско и ќе му овозможи трансфер во Јувентус само доколку го добие Паоло Дибала.

Прашање е дали оваа размена е возможна, но стои фактот дека двата клуба успешно соработуваа во летниот преоден рок кога од Мадрид во Торино се пресели Кристијано Роналдо.

ИЗВОРKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor