page contents

Железничка несреќа во Турција, неколку лица се повредени

Avatar admin | Januar 12, 2019


Две лица беа повредени откако воз удрил во градежно возило во предградие на Истанбул, објавија турските медиуми.

Несреќата се случила во близина на меѓународниот аеродром, објави АП.

Засега не е позната здравствената состојба на повредените лица, тие веднаш по несреќата биле пренесени в болница.

Оттаму информираат дека причините за несреќата се исто така не познати, и треба да се утврдуваат.

изворKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor