page contents

Мурињо, по разводот со Јунајтед, најде нова работа, ќе биде коментатор

Avatar admin | Januar 11, 2019


Португалскиот трофеен тренер Жозе Мурињо на 18 декември се разведе од Манчестер јунајтед, а испратнината од 15 милиони евра ја доби деновиве. Сепак, тој воопшто не губеше време и си најде нова работа.

Мурињо ќе биде коментатор за арапската телевизија BeIN Sport, каде што ќе ги пренесува мечевите од азискиот куп.
Извор близок до Португалецот објаснува дека сите долгови од Јунајтед му се исплатени и сега Мурињо е опуштен и е среќен и може малку да одмори од стресната работа.

„Жозе лесно би нашол нов тренерски ангажман, но не сака да брза, веројатно ќе почека до крајот на сезоната. Му е јавија на Жозе веднаш по отказот на Лопатеги во Реал, но тогаш ги одби затоа што сè уште беше тренер на Јунајтед“, вели извор близок на Мурињо.

ИЗВОРKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor