page contents

Нов Зеланд тагува по жртвите во Крајстчрч

Avatar admin | Mart 20, 2019


Бројни букети цвеќе се оставени наспроти џамиите во Крајстчрч на Нов Зеланд, во знак на жалост за жртвите од оружениот напад што се случи во петокот, пренесуваат тамошните медиуми. Во нападот загинаа 50 луѓе, а исто толку беа повредени.

 

IZVORKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor