page contents

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ АКТЕР АЛБЕРТ ФИНИ

Avatar admin | Februar 9, 2019


Актерот Алберт Фини почина по кратко боледување во 82 година од животот.

Актерот ја почна својата кариера во „Ројал Шекспир компани“ пред да го сними првиот филм, а пет пати беше номиниран за Оскар.

Глумеше во филмовите „Убиство во Ориент експрес“, „Ерин Броковиќ“ и „Скајфол“.

Семејството соопшти дека Алберт Фини, на возраст од 82 години, починал по кратко боледување, а болеста ја поминал во мирно окружување на семејството.

„Семејството бара приватност во овој тежок период“, стои во соопштението.
“Porodica traži privatnost u ovom teškom periodu”, stoji u saopćenju.

 

izvorKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor