page contents

ПРИНЦОТ ФИЛИП БЕЗ ВОЗАЧКА ПО НЕСРЕЌАТА

Avatar admin | Februar 11, 2019


Без возачка дозвола остана британскиот принц Филип. Тој доброволно ја  предаде на полицијата по катастрофата што ја предизвика во јануари, објавија светските новински агенции. Веста е потврдена од Бакингамската палата.

Несреќата се случила во близина на имотот на кралското семејство во Сандрингем. Тој повреди две лица, а бебето било неповредено.

97-годишниот сопруг на кралицата немаше повреди. Станува јасно дека пред судирот тој имал предупредување од полицијата за да  не се вози .

  Бакингемската палата потврди дека принцот Филип има важечка возачка дозвола. Откако наполнил 70 години, редовно, на секои три години, бил испитуван за обновување.

Според официјалните информации, принцот  бил заслепен од сонцето и не го видел возилото кое влегло на рскрсницата, по што се случила несреќата.

 

izvorKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor