page contents

Сликите на Ван Гог „оживеаја“ во Париз

Avatar admin | Mart 5, 2019


Музејот на дигитална уметност „Ателје де Лумиер“ ги „оживеа“ уметничките дела на холандскиот сликар Винсент ван Гог, проектирајќи ги на ѕидовите, објавува британски Гардијан“.

 

izvorKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor