page contents

Тухел Не сакам Мбапе да игра исто како Нејмар

Avatar admin | Februar 7, 2019


Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел изјави дека не сака Килијан Мбапе да игра на ист начин како што игра Бразилецот Нејмар.

ПСЖ идниот вторник ќе ги одмери силите со Манчестер Јунајтед на првиот натпревар од осмина-финалето во Лигата на шампионите, а натпреварот поради повреда ќе го пропушти Нејмар.

Тухел изјави дека нема Мбапе да игра на позицијата на Нејмар и дека му е мило што Французинот ќе игра на својата природна позиција.

„Не сакам Мбапе да игра како Нејмар и да ја задржува топката. Килијан е неверојатно опасен во последниот потег и сакам така и да остане“, изјави Томас Тухел.

izvorKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor