page contents

Тухел бара план Д

Avatar admin | Februar 11, 2019


Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед.

Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против „црвените ѓаволи“. Покрај Марко Верати и Нејмар за кои беше извесно дека нема да играат, Тухел остана и без Единсон Кавани. Уругваецот се повреди во финишот на првото полувреме на натпреварот против Бордо.

Германскиот тренер рекол дека за Јунајтед ќе му треба план Д.

„Без Нејмар, веројатно и без Марко и Единсон, итно ми е потребен план Д. Не можам толку однапред да размислувам. Мораме да се занимаваме со играта на Манчестер, да останеме мирни и да сме полни со самодоверба. Мојот став е јасен за мечот со Манчестер Јунајтед неопходно е да ги имам најдобрите играчи, каков што тоа беше случај против Ливерпул или против Црвена ѕвезда“, рекол Тухал.

Пари Сен Жермен утре ќе му гостуваат на Манчетсер Јунајтед.

izvor



Komentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor