page contents

Уште еден фудбалер на Манчестер Јунајтед блиску до продолжување на соработката со клубот

Avatar admin | Februar 7, 2019


„Скај Спортс“ пренесува дека еден од најискусните фудбалери во редовите на Манчестер Јунјатед, Ешли Јанг е пред продолжување на соработката со клубот.

33-годишниот фудбалер би требало да потпише договор според кој ќе остане на „Олд Трафорд“ и наредната сезона.

Преговорите се во тек веќе некое време, а одличните партии кои ги има Англичанецот во последниот период пресудиле тој да остане во клубот и за сезоната 2019/20.

Ешли Јанг пристигна во Манчестер Јунајтед во 2011 година од Астон Вила, за тогаш високи 17 милиони фунти. Од тогаш со „Ѓаволите“ има освоено една Премиер лига, еден Фа Куп, трофеј во Европа Лигата, како и еден Лига Куп.

izvorKomentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor