page contents

dijalogin

Čitaj više

Фановите на популарната серија “Game of Thrones” со цело срце го чекаат почетокот на осмата и последна сезона, а додека […]

Čitaj više

ПСЖ влезе во правна „војна“ со Патрис Евра за контроверзните видеа кои ги објави Французинот по елиминацијата на ПСЖ во […]

Čitaj više

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, имаше интересна изјава откако победи против Еибар со 2-1 во натпревар од Ла Лига. […]

Čitaj više

 Во близина на Триполи вчера дојде до нови судири меѓу провладините и бунтовничките сили од источна Либија, кои ги преводи […]

Čitaj više

За време на специјалната операција во Авганистан, најмалку 70 исламски милитанти беа ликвидирани, објави Khaama Press, цитирајќи различни  извори. За време на […]