page contents

Кинематографија и театар

Čitaj više

Британскиот глумец Даниел Крејиг е во Белград, а неофицијални информации говорат дека причината најверојатно е снимањето на 25. филм за […]

Čitaj više

Пејачот и текстописец Скот Вокер, едeн од члeновите на поп-рок бендот „Вокер Брадрс“, почина на 77 години, соопшти денеска британската […]

Čitaj više

Смртта на Џон Сноу во “Game of Thrones” фановите тешко ја поднесоа, но подоцна следуваше радост кога ликот беше “вратен […]

Čitaj više

Холивудскиот актер се здоби со повреда на вратот при на снимањето на последните кадри од филмот „Минамата“ во црногорскиот град […]

Čitaj više

Леонардо Ди Каприо, Бред Пит и Ал Пачино ги здружија силите со генијалниот Квентин Тарантино за новиот филм наречен “Once […]

Čitaj više

Во дамнешната 1991 година, заедно го снимале филмот “The Silence of the Lambs” кој потоа остварил светски успех, но Ентони […]