page contents

Кинематографија и театар

Čitaj više

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел […]

Čitaj više

еѓународната асоцијација на кинематографи ИМАГО во присуство на светски познати имиња од филмската сцена, на Интернационалниот фестивал на филмската камера […]

Čitaj više

И понатаму не се знае кој ќе биде новиот Џејмс Бонд, но тоа што е сигурно е дека тоа нема […]

Čitaj više

Добро познат факт е дека парите се главниот и најмоќниот извор на мотивација за Конор Мекгрегор. Шампионот на МЛМ често […]

Čitaj više

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ („Honeyland“) на режисерите Љубо Стефанов и Тамара Котевска, ќе биде прикажан на 28 март на […]

Čitaj više

Амал и Џорџ Клуни присуствуваа на специјална вечера во организација на Бакингемската палата кај принцот Чарлс. Кралската вечера е организирана […]