page contents

Свет

Čitaj više

Новозеландската полиција го прошири обвинението против австралискиот екстремист Брентон Тарант (28), кој уби 50 луѓе во нападот на две џамии […]

Čitaj više

Венецуелскиот заменик-министер за надворешни работи Иван Гил денеска изјави дека не ја отфрла можноста во Венецуела да пристигне уште руски […]

Čitaj više

Вршителот на должноста американски секретар за одбрана Патрик Шанахан изјави дека Пентагон очекува да биде разрешен спорот со Турција околу […]

Čitaj više

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска ја отфрли идејата за ново дополнително одлагање на датумот за Брегзит. – Во моментов нема […]

Čitaj više

Европската комисија оцени дека даночните олеснување што Велика Британија им ги нуди на некои меѓународни компании се во спротивност со […]

Čitaj više

Политичките лидери кои сакаат да градат ѕидови и други бариери за да ги одвратат мигрантите, „ќе завршат како затвореници на […]