Спорт и здравје

Čitaj više

Бразилскиот фудбалер Марсело имал разговор со генералниот директор на Реал Мадрид, Хозе Анхел Санчез, кој е и десната рака на […]

Čitaj više

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, потврди дека за неколку часа Гонзало Игуаин треба да стане играч на тимот. Аргентинскиот фудбалер […]

Čitaj više

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, беше осуден на 23 месеци условна затворска казна и 18,8 милиони евра. Претходно денес, договорот […]

Čitaj više

Петкратниот европски клупски шампион и лидер во Премиер лигата во моментов Ливерпул се очекува да стане првиот клуб во светот, […]

Čitaj više

Капитенот на Интер, Мауро Икарди преговара со клубот за продолжување на договорот. Според „Калчомеркато“ раководството на клубот е подготвено да […]

Čitaj više

Пол Погба започна сензационални преговори со раководството на Манчестер Јунајтед за обновување на договорот. Французинот доживува втор живот на „Олд […]


Gazi Husrev-beže ili: Bukagije

Gazi Husrev-beže ili: Bukagije