Uncategorized

Čitaj više

 Москва го одложи стартот на производството на патничкиот авион МС-21 за една година, поради американските санкции воведени кон Русија, соопшти […]

Čitaj više

Нејмар и втора година по ред не му е достапен на ПСЖ во оваа фаза на сезоната, но и без […]

Čitaj više

Шабан Шаулиќ, или како што многумина го нарекуваат, кралот на српската народна музика, загинал во тешка сообраќајна несреќа која утрово […]

Čitaj više

Претседателот на Владата Зоран Заев, ја предводи делегацијата на нашата држава на годинешната Минхенска конференција за безбедност која започнува денеска и […]

Čitaj više

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристин Лагард предупреди дека постои опасност од „економска бура“ во светот, од причини што растот […]

Čitaj više

Само неколку дена пред доделувањето на Оскарите, наградите БАФТА беа доделени во Лондон во Royal Albert Hall. Посебни гости на […]