page contents

Uncategorized

Čitaj više

Израелски сили утрово упаднаа во џамијата Ал-кибали во комплексот Ал Акса во Ерусалим, соопшти портпаролот на вакафот во Ерусалим под […]

Čitaj više

Премиерот Зоран Заев заедно со владина делегација го пречека пред Владата грчкиот премиер, Алексис Ципрас, којшто е во прва официјална […]

Čitaj više

Граѓаните во земјава не веруваат дека може да добијат правично и фер судење (66%) бидејќи сметаат дека законите не важат […]

Čitaj više

РЕГИОН Тачи ја обвини Србија за геноцид Косовскиот претседател, Хашим Тачи, на одбележувањето на 20-годишнината од масакрот во селото Избица […]

Čitaj više

Во една област во американската сојузна држава Њујорк е прогласена вонредна состојба, поради една од најголемите епидемии на мали сипаници […]

Čitaj više

И покрај повиците на американскиот претседател Доналд Трамп да му се забрани пристап на кинескиот гигант Хуавеј, Европската Комисија одлуката […]