page contents

Uncategorized

Čitaj više

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски, учествуваше на 106-та сесија на Постојаниот Совет на меѓународната организација на […]

Čitaj više

Тренерот Жозе Мурињо направи прогноза кои тимови ќе се пласираат во финалето на Лигата на шампионите оваа година. Според специјалниот, […]

Čitaj više

Во претходните неколку денови во јавноста излегоа шпекулации дека Еден Азар се договорил со тимот на Реал Мадрид и дека […]

Čitaj više

  Тројца мажи по потекло од Босна и Херцеговина, биле протерани од Словенија, поради врски со радикалниот исламизам. Тие се […]

Čitaj više

Потпретседателката на Собранието и пратеничка од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, коментирајќи ги последните случувања околу предлог законот за Јавното […]

Čitaj više

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она […]