page contents

Uncategorized

Čitaj više

Пристапниот протокол за членството на Северна Македонија во НАТО треба да биде ратификуван од белгискиот Парламент до крајот на оваа […]

Čitaj više

Германија се приклучи на притисоците на САД и ЕУ кон Приштина за укинување на 100 отсто зголемените царини наметнати за […]

Čitaj više

Синоќа беше одржана средба помеѓу двајцата лидери на македонските политички партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, средба што остави горчлив […]

Čitaj više

Даночните власти во Шпанија го истражуваат Нејмар за наводно затајување на даноци од приходите во последните месеци во Барселона, информира […]

Čitaj više

Како што пренесуваат англиските медиуми, наскоро Сити би можеле да го реализираат најскапиот трансфер кога станува збор за играч од […]

Čitaj više

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг вечерва ќе допатува во дводневна посета на Софија, на покана на бугарскиот премиер Бојко […]