page contents

Forcat ushtarake sioniste sulmojnë qytetin Al-Khalil në Bregun Perëndimor të Lumit Jordan

Avatar novinar | Januar 14, 2019


Kanali televiziv Al Alam njoftoi se forcat ushtarake të regjimit sionist në vazhdën e ofensivës së tyre ushtarake kundër popullit palestinez, të shtunën (sot) kanë sulmuar qytetin Al-Khalil dhe kanë bastisur tre shtëpi të palestinezëve.

Nga ana tjetër varkat ushtarake regjimit sionist kanë hapur zjarr ndaj varkave të peshkatarëve palestinezë në ujërat e Rripit të Gazës.

Të premten në mbrëmje forcat ushtarake të regjimit sionist gjatë sulmit të tyre në Al-Khalil, kanë qëlluar me armë zjarri një të ri palestinez dhe nuk kanë lejuar ekipet emergjente që t’i ofrojnë ndihmën e shpejtë atij.

BURIMI

 Komentari

Trenutno Ova Stranica nije funkcionalna.

Ostavite odgovor