page contents

мигранти

Čitaj više

Речиси 2 илјади мигранти кои се наоѓаат во Грција, денеска, трет ден по ред, најавуваат дека планираат да заминат од […]

Čitaj više

Поради протест и запоседнување на пругата од поголема група бегалци и мигранти, од утрово од 10 часот затворена е железничката […]

Čitaj više

Грчката крајбрежна служба во текот на ноќта започнала акција во близина на островот Хиос во која биле спасени 36 бегалци […]

Čitaj više

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. […]

Čitaj više

Околу 2075 мигранти и бегалци пристигнале на грчките острови во јануари, објавија грчките медиуми, повикувајќи се на најновите податоци од грчката крајбрежна […]

Čitaj više

Повеќе од 170 мигранти се исчезнати во бродска несреќа во Медитеранот, која се случила откако две пловила наишле на проблеми, […]