Amerika

Čitaj više

Sipas agjencisë së lajmeve Reuters, qeveria kubane njoftoi në një deklaratë se ngjarjet e fundit në Venezuelë ishin një përpjekje […]

Čitaj više

Faqja e internetit e BBC News raportoi se në një konferencë shtypi në fund të samitit të Varshavës, ministrat e […]

Čitaj više

Vasili Nebenzia shtoi të enjten se Rusia nuk ka kontribuar në Samitin e Varshavës, një samit anti-iranian. Në Varshavë, kryeqytet […]

Čitaj više

Xi ka thënë gjatë një takimi me Përfaqësuesin amerikan për Tregti, Robert Lighthizer dhe Sekretarin amerikan të Thesarit, Steven Mnuchin […]

Čitaj više

“Ne do të nënshkruajmë sot gjendjen e emergjencës kombëtare dhe kjo do të jetë gjë e mrekullueshme”, ka thënë Trump […]

Čitaj više

Ministri i Punëve të Jashtme të Venezuelës, Jorge Arreaza tha se populli po kalon shumë vështirësi për shkak të sanksioneve […]