Putin

Čitaj više

Predsjednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da je ruska vojska spremna za „novu verziju“ kubanske raketne krize ako SAD budu […]

Čitaj više

Kërcënimi, që duket se iu referohet Uashingtonit dhe kryeqyteteve të tjera perëndimore, erdhi pasi Shtetet e Bashkuara, e më pas […]

Čitaj više

Në një fjalim para zyrtarëve në kryeqytetin rus, Putin tha se dislokimi i mundshëm i raketave, që mund të arrijnë […]

Čitaj više

Predsjednici Turske, Rusije i Irana, Redžep Tajip Erdogan, Vladimir Putin i Hasan Rohani, razgovarali su prije nekoliko dana u Sočiju […]

Čitaj više

Ruski predsjednik Vladimir Putin tvrdi da evropske zemlje ne žele da vide američke rakete na svojoj teritoriji, ali da ne […]

Čitaj više

Putin theksoi: “Dëshiroj të shpreh ngushëllimet dhe simpatinë tonë për popullin e Iranit për sulmin terrorist që ndodhi mbrëmë. Shpreh […]